Close

Szkoły w Szwajcarii – czy to opcja tylko dla najbogatszych?

szwajcaria

Prestiżowa szkoła w Szwajcarii

W Szwajcarii znajduje się najdroższa szkoła w europie. Za jej sprawą Szwajcaria jawi się jako kraj, w którym dobrze mogą kształcić się najbogatsi. Szkoła, o której mowa znajduje się w Rolle i Gstaad, ma dwie lokalizacje, dwa kampusy. Spod strzechy tej szkoły wychodzą absolwenci, którzy są pożądani przez najbardziej prestiżowe uczelnie na świecie. Tego typu liceum za granicą to dla Polaka koszt rzędu czterystu tysięcy złotych rocznie. Jest to szkoła z tradycją, kulturą i historią. Jednak w Szwajcarii obcokrajowcy mają jeszcze inne możliwości kształcenia, które nie wymagają aż takich nakładów finansowych.

Piękno szwajcarskiego krajobrazu

Szwajcaria zachwyca swoim pięknem, kulturą, tradycją i historią. Ponadto szwajcarskie szkoły słynną z tego, że kształcą w taki sposób, iż absolwent jest atrakcyjny dla uczelni i przyszłych pracodawców. Ponadto nauka w tak urokliwym miejscu daje możliwości kontaktu z zabytkami i historią oraz nabycia kompetencji językowych.

Jak funkcjonują szkoły w Szwajcarii?

W Lozannie funkcjonuje szkołą międzynarodowa otwarta na uczniów różnych narodowości. Ta międzynarodowość jest dużym atutem. Spotyka się wiele kultur, które wzajemnie się przenikają. To dodatkowy aspekt edukacyjny. Liceum za granicą daje możliwość rozwoju, nauki samodzielności i przede wszystkim zdobywania umiejętności posługiwania się językiem obcym.

Przyszłość stoi otworem

Dzisiaj trzeba być atrakcyjnym na rynku pracy. Co to oznacza? Posiadać umiejętności, które nas wyróżniają. Ukończenie liceum za granicą to niezwykła wartość w naszym CV. Znajomość języków obcych jest umiejętnością w zasadzie konieczną. Człowiek musi więc inwestować w siebie od najwcześniejszych lat, jeśli zamierza w przyszłości się realizować w wybranym przez siebie zawodzie. Będzie wówczas mógł robić to co lubi, anie to co musi.

Dowiedz się więcej na http://www.jpedukacja.pl/szkola_panstwo/szkoly-w-szwajcarii/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *